Kuźnia Kultury
oferty historyczneoferty historycznerzemiosło dawne organizacja mikołajek
treniingi fechtunku historycznego

Treningi fechtunku historycznego

Jeśli chcesz walczyć białą bronią niczym nasi przodkowie zapisz się na treningi fechtunku historycznego

- zgłębisz sztukę władania orężem pod okiem doświadczonego instruktora
- poczujesz tchnienie historii
- poznasz historię regionu i Polski
- w żywy sposób będziesz kultywował historię oraz bawił się w gronie osób, które posiadają ogromną pasję historyczną
- poznasz historyczne zakątki Polski i regionu wcielając się w średniowiecznego rycerza podczas wyjazdów na turnieje, bitwy oraz wycieczki


(17kB)
A ponadto

- poznasz uroki i zalety szermierki
- tradycję jej rozwoju w poprzednich wiekach
- nauczysz się elitarnej dyscypliny
- zadbasz o swoje zdrowie (szermierka rozwija bowiem różne partie mięśni, podnosi ogólną sprawność ruchową, kształtuje szybką reakcję, spostrzegawczość, orientację, myślenie operacyjne, szybkość podejmowania decyzji)
- rozwija cenne cechy psychiczne (skupienie, podzielność i przerzutność uwagi, uporczywość, celowość, opanowanie, inicjatywę, bojowość, odwagę)
- poprzez ćwiczenia szermiercze kształtują się nawyki, cechy, i umiejętności potrzebne w walce sportowej (zastosowanie bezpośrednie) oraz przydatne w nauce, pracy i działalności społecznej (oddziaływanie pośrednie)
- otrzymasz materiały szkoleniowe oraz edukacyjne odnośnie fechtunku, wpływu szermierki na człowieka, rozwoju tej dziedziny oraz broni, rynsztunku i strojów
- szermierka stanowi wreszcie wspaniały sposób aktywnego wypoczynku wśród interesujących ludzi zarówno dla młodzieży jak i dorosłych

treningi szermierki dawnej
Treningi szermierki dawnej prowadzone są przez trenerów z uprawnieniami i długoletnim doświadczeniem wyniesionym z bitew, pojedynków, treningów, pracy społecznej oraz zawodowej.

W okresie zimowym odbywają się regularne zajęcia, każdy trening trwa 120 min. Pierwsza część przeznaczona jest na rozgrzewkę i trening ogólnorozwojowy. W drugiej części skupiamy się na utrwalaniu technik, postaw, kroków, działań szermierczych, walkach bojowych etc.

Kiedy tylko pojawią się ciepłe promienia słońca schodzimy z leży zimowych i niczym nasi przodkowie ruszamy w pole. Wówczas trening wygląda nieco inaczej. (19kB)

Odziewamy się w pełne zbroje, hełmy, stroje ochronne. Poza treningami na sali prowadzimy dodatkowe treningi w polu. Ćwiczenia ukierunkowane są na walki bojowe, pojedynki na ubitej ziemi, potyczki. Okres letni to również czas turniejów i bitew. Uczestniczymy w imprezach historycznych organizowanych na terenie całego kraju. Jest to okazja do sprawdzenia się w boju, podszlifowania umiejętności oraz obserwowania innych szermierzy. pojedynek na włócznie Bitwa rycerska
Deco Inspiracje 2009