Kuźnia Kultury
oferty historyczneoferty historycznerzemiosło dawne organizacja mikołajek
(oferty historyczne)

Oferty historyczne

Przedstawiamy Państwu nasze oferty historyczne oparte na rekonstrukcjach historycznych, odtwórstwie materialnym, edukacji i sztukach plastycznych.

Program każdego pokazu ustalamy indywidualnie z klientem.
Spośród wymienionych ofert komponujemy wówczas oryginalne i niepowtarzalne scenariusze tworząc niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju widowisko historyczne z udziałem publiczności, które zależnie od klienta może przyjąć formę edukacyjną, rozrywkową, rekreacyjną lub łączyć w sobie te walory.

Walory edukacyjne

Pokazy i zajęcia historyczne dla dzieci i młodzieży posiadają niezwykłe walory edukacyjno - rekreacyjne.
Uzupełniają tok nauczania szkolnego, a jednocześnie stanowią wspaniałą formę uatrakcyjnienia i ożywienia lekcji historii.
Wiedza przekazywana jest w ciekawy sposób za pomocą replik historycznych oraz pokazów walk i tradycji (archeologia eksperymentalna), pomocy naukowych (makiety budowli obronnych, zdjęcia, rysunki) Taka forma prowadzenia zajęć zapewnia możliwość aktywnego udziału uczniów w procesie zdobywania wiedzy. Uczeń nie jest biernym odbiorcą, ale sam odkrywa historię. Przenosi się w czasy dzielnych rycerzy, lśniących zbroi i honorowych pojedynków.
Dzięki temu bawi się i uczy jednocześnie w nurcie edukacji patriotycznej i kulturalnej, a wiedza zdobyta w ten sposób zapada w pamięci na długie lata.
Pokazy historyczne można połączyć z rycerskimi zajęciami sportowymi, plastycznymi i manualnymi tworząc w ten sposób warsztaty edukacyjne.
Oferujemy pokazy i lekcje okazjonalne (jednorazowe), cykle zajęć oraz zajęcia stałe.

Walory rekreacyjne

Różne aspekty rekonstrukcji historycznej oferowanej przez nas stanowią doskonałą formę rekreacji i aktywnego wypoczynku. Takie atrakcje takie jak pokazy walk dawnych wojowników, strzelanie z łuku, nauka tańca dawnego, przebieranie w zbroję, bigosowanie, zabawy w duchu historii intrygują i aktywizują publiczność, zapewniają ogrom zabawy i pozostawiają niezatarte wspomnienia. Dzięki naszym działaniom uczestnik poznaje coś nowego i bawi się jednocześnie.

Walory rozrywkowe

Pokazy historyczne (rycerskie, rzymskie, łucznicze, tańca) stanowią doskonałą formę uatrakcyjnienia wydarzeń, narad, biesiad, uczt, wesel. Dzięki swojej widowiskowej i barwnej oprawie okraszonej dowcipem i fabułą zapewniają dużą dawkę rozrywki.
Deco Inspiracje 2009