Kuźnia Kultury
oferty historyczneoferty historycznerzemiosło dawne organizacja mikołajek
Szkoła Maximus - św. Marcin

ADOPCJA SERCA - dzieci Afryki

W myśl rycerskich ideałów miłosierdzia i wspierania innych zaangażowaliśmy się w działalność charytatywną prowadzoną przez Polskich misjonarzy w Afryce
- Adopcja Serca.

Dzięki comiesięcznemu wsparciu finansowemu czyli podjęciu indywidualnego lub zbiorowego patronatu nad sierotą lub ubogim, głodującym znanym z nazwiska i imienia dzieckiem w Trzecim Świecie (głównie w Afryce Środkowej) pomożemy w podniesieniu warunków życia danej osoby.
adopcja serca
Po kilku miesiącach zostanie nam przypisane konkretne dziecko, które będziemy znali z imienia, nazwiska oraz fotografii.
Na bieżąco będziemy otrzymywać informacje na temat rozwoju tej osoby.

Czy wiesz o tym, że 4 miliardy ludzi żyje w nędzy, miliard ludzi głoduje, a każdego dnia umiera z głodu ponad dziesiątki tysięcy osób (głównie dzieci)? Na skraju drogi, którą ludzkość kroczy dziś ku swym wspaniałym celom, leżą rzesze nędzarzy, pozbawionych podstawowych środków do życia i ludzkiej godności. Dzięki nowoczesnej technice można z satelitów dostrzec każdego z nich. Ale oczy naszych serc pozostają ślepe. Nie zauważamy ich i dlatego współczesny świat stał się widownią tragedii, jaka nie znajduje odpowiednika w całej historii. Jednym z wielu nieszczęść jest nędza i głód, które stały się udziałem większej części ludzkości. Stale pogłębia się przepaść pomiędzy ludźmi zepchniętymi na dno nędzy a społeczeństwami bogatymi, do których i my mamy szczęście należeć. Szczególnie gorszący jest fakt, że "niektóre narody, w których często większość obywateli szczyci się imieniem chrześcijanina, opływają w dostatek dóbr, podczas gdy innym brak rzeczy koniecznych do życia i trapi je głód, choroby i bieda wszelaka" (Sobór Watykański II, KDK 88) - wyjątek ze strony poświęconej Adopcji Serca.

Zapraszam również na stronę Adopcji Serca: www.maitri.pl
Deco Inspiracje 2009